Czym jest pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO - Search Engine Optimization) jest wpływaniem na pozycję strony w wynikach wyszukiwarek internetowych.
Czym jest pozycjonowanie stron internetowych
W obecnych czasach pozycjonowanie odnosi się głównie do wyszukiwarki Google i nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie ta wyszukiwarka generuje największy ruch w internecie.

Pozycjonowanie stron internetowych ze względu na obrany sposób można podzielić na dwie grupy:
 • White Hat SEO (biały kapelusz) jest to określenie na sposób pozycjonowania stron, który akceptuje Google.
 • Black Hat SEO (czarny kapelusz) jest to sposób pozycjonowania potępiany przez Google i często karany (banem lub filtrem). Metody określane tym mianem to spamowanie, nadmierne używanie słów kluczowych, ogólne oszukiwanie odbiorców strony.

Na pozycjonowanie stron www składają się w zasadzie dwie zasadnicze czynności:
 • Optymalizacja strony. Jak sama nazwa wskazuje te działanie tyczy się prawidłowego zbudowania strony - zoptymalizowania jej kodu i treści pod wybrane słowa kluczowe.
 • Zdobywanie linków przychodzących. Jest to najważniejsza cecha strony (ilość i jakość linków przychodzących) jaka jest brana pod uwagę przez Google podczas tworzenia rankingu w wyszukiwarce.

Tyle w wielkim skrócie na temat pozycjonowania stron www. Dla totalnego żółtodzioba to dobry początek aby rozeznać się w temacie. Profesjonaliści natomiast nie czytają takich wpisów, zajęci są zdobywaniem linków ;)
Niebawem będę rozwijał bardziej poruszone tutaj kwestie.

Podobne wpisy:

 • Nieetyczne pozycjonowanie stron - Black Hat SEO

  Nieetyczne pozycjonowanie stron - Black Hat SEO

  Nieetyczne pozycjonowanie stron internetowych , na rynku anglojęzycznym nazywane Black Hat SEO jest bardzo popularną metoda podbijania stron w rankingu Google. W zasadzie samo pozycjonowanie już jest dość kontrowersyjne, bo sztucznie wpływa na pozycję strony w wyszukiwarkach. Tak więc określenie czy pozycjonowanie jest etyczne czy nie, jest dość płynne. Ale na pewno niektóre techniki jednoznacznie zaliczają się do tych spod czarnego kapelusza. Popularne metody stosowane w ...
 • Kurs tworzenia stron www dla początkujących - CSS, HTML, PHP, MySQL, JavaScript

  Kurs tworzenia stron www dla początkujących - CSS, HTML, PHP, MySQL, JavaScript

  Właściwie to kurs tworzenia stron to za dużo powiedziane, ale przedstawię w tym artykule podstawowe, przydatne informacje dla osób chcących zacząć przygodę z tworzeniem stron internetowych. Osoby, które projektują strony www stosunkowo niedługi lub po prostu nie czują się w tym dobre, też znajdą tu informację czy czasem nie idą w złym kierunku. Na samym początku warto poznać same podstawy, czyli jaki język do czego służy (a raczej do czego powinien.. bo wiadomo, że ...
 • Dlaczego nie warto robić stron opartych na tabelach

  Dlaczego nie warto robić stron opartych na tabelach

  Opisze dość skrótowo zagadnienie budowy strony opartej na tabelach. Przedstawię wady takiego rozwiązania i zalety (o ile przyjdą mi jakieś do głowy podczas pisania). Określenie strona oparta na tabelach odnosi się do głównej konstrukcji strony jak i jej mniejszych elementów. W praktyce często objawia się to poprzez ukrycie obramowania tabeli i wielokrotne zagnieżdżanie ich w sobie. Tworzy się wtedy swoista siatka, na której można projektować stronę. Przykładowo główna ...
 • Czy i jak dodać plik robots.txt i mapę strony sitemap.xml

  Czy i jak dodać plik robots.txt i mapę strony sitemap.xml

  Czym jest plik robots.txt i sitemap.xml większość webmasterów wie. Tym co nie wiedzą ujawnię, że: robots.txt służy do instruowania botów wyszukiwarek (i innych) co im wolno a czego nie. Oczywiście czy te boty będą respektować narzucone im granice to już inna sprawa. Googlebot ponoć jest posłuszny. Dodatkowo w pliku tym możemy wskazać gdzie jest mapa strony, czyli sitemap.xml . Plik robots.txt musi znajdować się w głównym katalogu, czyli być dostępnym pod adresem: http://adres_strony.pl/robots.txt . ...

Komentarze:

Ten wpis nie był jeszcze komentowany.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane